Cilt Bakımı,

Shiseido Ibuki

11:27 Buse Azer Öztürk 3 Comments

Geçtiğimiz haftalar Shiseido'nun yeni çıkartmış olduğu Ibuki Cilt bakım serisinin lansmanına katıldık.. 
Lansmanda Ibuki 'nin Doğuşu hakkında kısaca bilgi alıp ürünleri test ettik;
Şehir hayatı, çevre kirliliği, stres, düzensiz uyku cilt üzerinde olumsuz etkiler bırakıyor. Tüm bu sebeplerden dolayı 20'li yaşlardan sonra cildimiz daha güçsüz bir hal alıyor.. Cilt artık kendini koruyamaz duruma geldiğinde tüm hasarlara karşı savunmasız durumda kalıyor. Shiesido uzmanları cildimizin kendisini yeniyebilmesi için yeni bir nefes ihtiyacı olduğunu düşünüp bunun üzerine nefes anlamına gelen Ibuki serisini yaratıyorlar..


 Shiseido Ibuki serisi ile bizleri Shape Memorizing Cell Technology™ (Şekil Hafızalı HücreTeknolojisi) ile tanıştırıyor. Bu bilimsel ve kozmetik yeni yaklaşım, cilde yenilenmiş bir canlılık veriyor, nemlenme, mükemmellik ve koruma sağlıyor. Cilt enerjiyle dolarken hayat tarzının zararlı fenomenlerine karşı direniyor. Cilt dengesini bulurken tazelikle ışık saçıyor.
2 Eylül'de satışa sunulacak Ibuki Serisinde ki ürünleri tek tek incelemek gerekirse;
Gentle Cleanser
Cilt yüzeyindeki bütün kusurları giderirken, hidrolipid tabakasının korunmasını sağlıyor. Krem dokusu suyla temas halinde ince bir köpüğe dönüşüyor. Yüzde yumuşak ve ipeksi bir his ve tazelik yaratıyor.
Purifying Cleanser

Bu arındırıcı, cildin nefes almasını engelleyen ölü hücrelerin atılmasını sağlarken kusurları gideriyor, ama cildin biyolojik işlevlerini asla bozmuyor. Suyla temas halinde, mikrogranüllere sahip narin krem dokusu, dönüştüğü ince köpüklü yapıyla cildi tertemiz yapıyor, satensi yumuşaklıkta bir tazelik kazandırıyor.
Softening Concentrate

Bu konsantre, cildin üst deri katmanlarına hızla nüfuz ediyor. Keyif veren dokusuyla cildi yumuşatıp pürüzsüzleştiriyor ve diğer cilt bakım ürünlerinin etkisini artırıyor. 

Refining Moisturizer
Bu nemlendirici, çok amaçlı bir ürün. Gözle görülebilen gözenekleri ve yüzeysel kusurları azaltıp gün boyunca süren optimal nemlendirmeyi sağlıyor. Shape Memorizing Cell Technology™ sayesinde bu formül, hücrelerin eski şekillerini hatırlayıp özgün hallerine dönmesine yardımcı oluyor. Cilt iyileşiyor, eski ışıltısını yeniden kazanıyor. Cilt dokusu zarafetle yumuşarken mükemmel dengesini buluyor.Bu ultra-hafif nemlendiriciyi Cleanser and Softening Concentrate uygulamasından sonra nazikçe yüzünüze sürün. Taze ve nemli hissi fark edeceksiniz.


Refining Moisturizer Enriched
Bu krem, 24 saat nemlendirme sağlayan bir formüle sahip. Özündeki Shape Memorizing Cell Technology™ sayesinde formülüyle hücrelerin hatırlamasına ve özgün şekillerine geri dönmelerine yardımcı oluyor. Yüzeyde kusurları düzeltiyor, gözle görünen gözenekleri azaltıyor, cilt dokusunu dengeleyip nem kaybından oluşan ince çizgilerin görünürlüğünü indirgiyor. Gün be gün cilt pürüzsüzleşirken dengesine kavuşuyor. Nem kaybıyla cildin gerildiğini hissettiğinizde Cleanser and Softening Concentrate uygulamasından sonra nazikçe yüzünüze sürün. Hafif dokusu rahatlamayla birlikte nemli bir his sağlayacak.

Protective Moisturizer SPF 15
Bu nemlendirici, cildi UV  ışınları gibi zararlı dış etkenlerden korurken aynı zamanda optimal nemlendirme sağlıyor. Shape Memorizing Cell Technology™ sayesinde formülüyle hücrelerin hatırlamasına ve özgün  şekillerine geri dönmelerine yardımcı oluyor. Aynı zamanda açılmış gözenekleri küçültürken cilt görünümünü iyileştiriyor. İyi nemlenen ve korunan cilt ışık saçıyor, yumuşak ve keyifli bir dokunuşa kavuşuyor. Cleanser and Softening Concentrate uyguladıktan sonra ultra-hafif dokulu kremi yüzünüze nazikçe sürün.İyi nemlendirilmiş cildinizdeki tazeliğin zevkini hissedeceksiniz.


Eye Correcting Cream
Ferahlatıcı bir dokuya sahip Eye Correcting Cream göz bölgesindeki koyu halkalar,  şişlik ve ince çizgilere etki ederek cildin eski gücüne kavuşmasını sağlıyor. Uykusuzluk gibi göz bölgesini etkileyen farklı etkenlerin gözle görülebilen izleri için önceden tedbir alıyor.Bu hafif kremi, parmağınızın ucuyla nazikçe göz bölgenize uygulayın.

Japon teknolisi nedeniyle Shiseido markasını her daim sevmiş ve ürünlerini zaman zaman kullanmış biriyim. Sizler bu marka hakkında neler düşünüyorsunuz? Tavsiye ettiğiniz ürünler nelerdir? Yorum kısmında paylaşırsanız çok sevinirim :)
Shisiedo 'yu Twitterdan takip edip yeniliklerden haberdar olmak için TIK TIK

Benzer Yazılarım

3 yorum:

 1. ibuki serisinden Eye Correcting Cream i denedim elimde göz kremim oldugundan dolayı almadım.ama deneyimim sonucu ilk uygulandıgı anda göze inanılmaz bir parlaklık veriyor ve morluklarınız önemli bi çlçüde azalıyor bir Japon markası ve Japonların beyazlık konuusnda ne kadar hassas oldugunu düşünürsek basarılı bir ürün elimdeki göz kremim biter bitmez almayı düşünüyorum tedavi edici bir özelliği var mı acıkcası bilmiyorum ama uygulandıgı anda etkisini göstern bir ürün.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deneyimizini paylaştığınız için çok teşekkür ederim! :)

   Sil
 2. Pureness serisini kullanmistim.Ozellikle pompali yüz yikama köpüğünu cokk severek kullandim.Leke giderici ürününu de almistim ama memnun kalmadim.

  YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara