BabyDoll,

YSL Baby Doll Mascara Reviews

11:00 Unknown 11 Comments

Bir süredir kullandığım, ambalajına aşık olduğum Lüks kategoride adından söz ettiren YSL Baby Doll Mascara hakkında ki yorumlarımı ve uygulamalı fotoğraflarımı sizlerle paylaşmak istedim

* YSL Baby Doll Maskara kirpiklere hacim vermek üzere geliştirilmiş bir rimel.. Kirpikleri tek tek boyuyor.

*Kirpikleri kıvırma gibi bir özelliği yok.. Şahsen hic bir rimelden bu etkiyi beklemiyorum bunun için kirpik kıvırıcı aletleri kullanmak daha mantıklı zaten.. 

* 2 ya da 3 katla istediğim simsiyah yoğun kirpiklere ulaşıyorum..Yalnız katları sürerken ürünü bolca sürmemeye özen göstermeliyiz aksi takdirde topaklanma ve dökülme yapabiliyor. Dozajında uygulandığında ise gün boyu kirpikleriniz de dökülmeden kalabiliyor.. 

* Hafif bir formüle sahip.. 2-3 kat sürünce bile kirpiklerimde ağırlık hissi yaratmadı..  

*Kokulu bir ürün.. Kokusu beni rahatsız etmedi ancak en ufak bir kokudan rahatsız olan arkadaşlarım olduğu için bunu belirtme gereği duydum..

* Tel Tel ayırdığı için Seyrek kirpiklere sahip olanlar pek memnun kalmayabilir..

*Esnek Plastik fırçaya sahip.. Her rimel yorumlamamda plastik fırçaları sevmediğimi söylesem de son zamanlar da bu görüşüm tamamen değişti diyebilirim..  Fırçaya dikkatli bakacak olursak kalın ve ince uçlu plastik kıllardan oluşan bir fırça olduğunu görebiliriz.. Kalın aralıklı kıllar kirpiklerde yoğun ve sık bir görüntü sağlamaya yarıyorken, daha ince ve birbirine yakın kıllar  ise en kısa kirpikleri bile tek tek ayırıp iri gözlere kavuşmamızı sağlıyor.


*Ambalajına diyecek lafım yok :) Gördüğünüz gibi hayli albenisi olan Altın renkli ambalaja sahip..

*Ürünü ilk kullandığımda oldukça akışkan bir yapısı vardı.. Daha sonraları bu kıvam koyulaştı.. Kıvamı oturunca göz kapaklarını boyama riski de neredeyse yok oldu diyebilirim.. :) 

*Yoğun siyah bir görünüm sunduğu için çıkarırken normal temizleyiciler pek işe yaramıyor. Mutlaka çift fazlı göz makyajı temizleyicisi kullanmak gerekiyor. 

* Yves Saint Laurent bu mascara da en son teknolojiyle geliştirilen ve iki patentle korunan formülünü  bizlere sunmuş.. Bu eşsiz formülde, grafin adı verilen molekülden esinlenilmiş.  Bu ileri teknoloji yumuşak reçine ve mükemmel bir renk sağlayan siyah pigmentlerin maksimum dağılımını sağlamaya yardımcı oluyormuş. 

*Ürün fiyatı 79TL

2 ince kat uygulanmış hali. Kirpik kıvırıcı yok.. Benim kirpiklerimde etkisi tüm kirpiklerimi tek tek boyayıp uzatıyor.. Dikkatli sürünce topaklanma riski pek olmuyor. Dediğim gibi ürünü bol miktarda kat kat uygularsanız topaklanma ve birbirine yapışma sorunu yaşarsanız..

Kirpiklerim uzun, hacimli olsun bir de mascaram çok şık olsun diyorsanız YSL Baby Doll Mascarayı tavsiye ederim.. :)Bu rimeli kullanan arkadaşlarım varsa kendi deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.. :) Sevgilerle.. 
Kişisel yorumlarımı içerir.
YöntemPr a bu şık gönderi için teşekkür ederim..Benzer Yazılarım

11 yorum:

 1. Böyle bir ürüne 79 lira vermektense ki 2-3 kat sürünce bu etkiye sahip olunuyor anladığım kadarıyla, daha makul fiyatlı bir ürün alıp 2-3 kat sürmek daha mantıklı değil mi?
  Ürünün ambalajına lafım yok tabii ki. :)
  Güle güle kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki ama olaya böyle bakarsak her ürünün ucuz benzerlerini bulabiliriz. Bu biraz tercih meselesi :) Şık ve markadan hoşlanan insanlar için güzel bir seçenek.. :)

   Sil
 2. Ben çok sevdim bu maskarayı ama bir tık daha odlgunlukverseymiş şahane olucakmış :) Güle güle kullan ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen kirpikleri güzel belirginleştiriyor ama dozajı iyi ayarlamak lazım :) Yorum için çok teşekkür ederim canım :*

   Sil
 3. Uzatmış bayada kirpikleri canım güle güle kullan güzel bir maskaraymış <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet uzunluk arayanlar için gayet güzel bir ürün :) Çok teşekkür ederim tatlım :**

   Sil
 4. ben kullandım ama çabuk kurudu tüpün içi
  bu yüzden verdiğim paraya üzüldüm biraz
  şimdi pastel double effect kullanıyorum
  20 lira civarında bişi
  ondan memnunum
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende kurumasın diye epey dikkatli kullanmaya özen gösterdim.. :) PAstel hiç denemedim bir ara ona da bakarım :)

   Sil
 5. Guzel görünüyor ama fiyaını hakedecek ahım şahım bir etkisi yok sanki. Bilmiyorum aslında karar da veremedim ama güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) Kirpiklerim uzun olsun diyenler ve şık & markadan hoşlananlar için çok güzel bir ürün..

   Sil
 6. cok güzel duruyor elbette ama banada biraz pahalı geldi,biraz daha gürlük kazandırsaymış cok daha şahane olurmuş,ama sana her zaman ki gibi cok gürlük vermesede ambalajı bile pek hoş :)

  YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara