Cilt Bakımı,

Richmond Nua 'da Kerstin Florian ile Eşsiz Bir Deneyim

16:02 Unknown 8 Comments

Güzellik, bakım, dinlenme.. Bunların bir araya geldiği Türkiye'nin en ünlü Welness Spa Oteli olan Richmond Nua otel.. 
 Geçen gün Richmond Nua'da eşsiz bir gün geçirdim.. Twitter, İnstagram ve Facebook hesaplarımda daha önce paylaştığım için bu özel günü birçoğunuz biliyorsunuzdur zaten.. Ama bilmeyenler için daha ayrıntılı olarak blogumda da paylaşmak istedim.. 
Richmond Nua, dünyanın sayılı Spa merkezlerinde kullanılan, Hollywood yıldızlarının güzellik ve bakım markası olan  ve aynı zamanda “New Beauty Award”  ödüllü İsveç markası Kerstin Florian'ı Türkiye'ye getirdi..

Bizde bu markayı deneyimlemek için İstanbul'dan özel araçlarla Sapanca'ya gittik. Trafik durumu biraz yorsa da araçtan  iner inmez bizleri karşılayan doğal güzellik içinde kurulmuş Richmond Nua tüm yorgunluğumuzu ilk bakışta attırdı..

Konferans salonunda Kerstin Florian ürünlerinin kurucusu Kerstin’in kızı Charlene bizlere sağlıklı hayat & cilt için ipuçları verdi.  30 larında göstermesine rağmen 47 yaşında olduğunu öğrenince düzenli yaşamın etkilerini çok daha iyi anlamış bulundum..  Bizlere anlattığı ipuçlarını ben de sizlerle paylaşayım;
1. Olarak en önemli başlangıç herşeyin enerjiyle ilgili olduğunu bilin. Enerjimizi daima yüksek ve olumlu tutmalıyız.
2. Hareket etmek. İlla spor yapın anlamında değil.. Düzenli açık havada yürümek bile çok önemli..
3. Olarak çıplak ayaklarımızı mümkün olduğunca toprağa basıp negatif elektiriğimiz toprak yoluyla atmalıyız.
4. Teknoloji ile sarıp sarmalandığımız günümüz şartlarında yanımızda taşıdığımız elektronik aletlerrin yaydığı zararlı frekanslar vücutta ödem tutmamıza neden oluyormuş. Bu sebeple kullanımını azatlmakta fayda var. Özellikle gece yatarken aynı odada bulundurmasak kendimiz için süper bir iyilik yapmış oluruz. :)  
 5. Vücudumuz için gerekli olan mineral ve vitaminlerde eksikliğimiz var mı yok mu mutlaka kontrol ettirmeliyirz. Özellikle magnezyum ve demir bizim için çok önemli.. 
6. Uykumuza dikkat etmeliyiz. Biliyorsunuz ki cilt kendini uykuda iyileştirir. Charlene buna S vitamini diyormuş S=Sleep (Uyku) vitamini :)
 7. Olarak doğal bitkilerden, bitki çaylarından yararlanalım!.. 

Kerstin Florian Hikayesi

Kerstin Florian, ciltbakımı konusunda tutkulu ve yenilikçi, Spa yaşam biçimini günlük cilt bakımı ihtiyaçlarına uyarlama konusunda öncü, sağlıklı yaşama odaklanmış Spa pazarında 35 yıllık deneyime sahip ve 35 ülkede bulunan global bir marka.

Sektörde 40 yılı aşkın deneyimiyle bir Spa uzmanı olan İsveçli Kerstin Florian tarafından 1978 yılında, Güney California’da bir aile şirketi olarak kuruldu. Günümüzde Asya, Avustralya, Kanada, Avrupa, Hindistan, Ortadoğu ve ABD’de dağıtım ofisleri bulunuyor. Avrupa, İskandinavya, Asya, Meksika, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’yı kapsayan 35 ülkede 4 ve 5 yıldızlı resort otellerde, destinasyon ve günlük Spa’larda exclusive olarak yer alıyor.

Kerstin Florian 
Felsefesi   
“Dış Güzellik. İçsel Sağlık.”

Kerstin Florian International dış güzelliğin ve içsel sağlığın felsefesini teşvik ederek, doğal özlü Spa ürünleri, teknik olarak gelişmiş içerikler ve profesyonel olarak tasarlanmış Spa servisleri ile iyi yaşam algısını uyandırıyor. Ürün felsefesi, yüzyıllar boyunca fayda sağlamış, dünyanın muhteşem iyileştirici kaynaklarının çevresinde konumlanıyor.

 “Wellness” yaşam tarzı, iyi yaşamın yapı taşı dört önemli esastan oluşuyor. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, kendiyle barışık bir iç dünya, yüz ve vücut bakımı. Kerstin Florian International, doğal sağlıklı bakım ve güzelliğe olan zamansız yaklaşımın yüz ve vücut öğelerine odaklanarak bu dört esasın üzerine ekleme yapıyor.

Kerstin Florian International 100’ün üzerine perakende ve profesyonel ürünün yanısıra, 25’in üzerinde manikür ve pedikür bakımları, ayrıcalıklı yüz, vücut ve banyo bakımları üretti.

İlhamını doğadan ve Avrupa geleneklerinden alan Kerstin Florian International ürünleri yosun, termal mineral su, çamur, bitkisel öz, esas yağlar, antioksidan, mineraller ve vitaminler bakımından zengin doğal kaynaklardan elde edilen hammaddelerle tamamen doğal olarak üretiliyor. Doğadan ilham alsa da araştırma ve gelişmiş teknoloji ile arıtılıyor. Tüm bakım ve ürünler gelişmiş bitki tedavisi, aromaterapi, termal mineral, bitkisel ve deniz teknolojisi ile geliştiriliyor özel olarak anında ve uzun süreli sonuçlar için tasarlanıyor. İçlerinde güçlü koruyucular ve parfümler bulunmuyor.

“Bir İskandinav olarak, ilhamımı doğada ve her şeyde bulunan yapısal enerjide buldum. Çevreyi koruma hareketine kendimi adadım. 30 yılı aşkın bir süredir modern Spa ortamında doğal iyileştirici metodlar ve wellness kavramını geliştirmek için dünyadaki kültürleri ve botanik kaynakları araştırıyorum. En iyi doğal malzemeleri kullanarak, otantik ve kaliteye en yüksek saygıyı gösteren bütünsel Spa ürünleri ve bakımları yarattım. Bitki kaynaklı esanslar, temel yağlar (yabani doğasından hasat edilmiş ve organik), mineraller, bitkisel özler, yosun, deniz elementleri ve yabani doğasından çıkarılmış çamur bu malzemeler arasında bulunuyor.

Sürdürülebilirlik için uzun süreli stratejiye kendimi adadım. Garantim yüksek kaliteli, güvenilir ve etkili ürünler üretmek, sürdürülebilirliği olan kaynaklar kullanmak.”


Kerstin Florian Başkan


 
Kerstrin Florian International’ın çevre üzerinde bilinçli olmak adına geliştirdiği prensipler;

 • Yabani doğasından elde edilmiş, doğal ve organik bileşenler kullanmak.
 • İçinde paraben bulunmayan yeni ürünler formüle etmek.
 • Güvenilir üretim uygulamalarını takip etmek.
 • Geri dönüşümlü cam ve plastik kap ve şişeler kullanmak.
 • Kutular için, sürdürülebilirliği sertifikalı olan ormanlardan gelen geri dönüşümlü kağıt kullanmak.
 • Karbon Nötr Baskı; Sera gazı emisyonunu (karbondioksit) azaltır, ham madde kullanımını, sevkiyat ve enerji tüketimini azaltır, toksik atıkları azaltmaya yardımcı olur.
 • Sağlığa, sürdürebilirliğe odaklı ve adanmış olmak.
 • Güvenli bir çalışma ortamı sağlamak.
 • Gezegenimiz üzerindeki etkiyi azaltmak için yöntemler bulmaya adanmış olmak.
 Kerstin Florian International profesyonel ve perakende ürünleri, çeşitli spa geleneklerini ve terapilerini içeren farklı kategorilerden oluşuyor:

Havyar Cilt bakımı, İyileştirici Cilt bakımı, Temel Cilt bakımı, Temel Vücut bakımı, Erkekler için Temel Bakımlar, Temel Güneş Bakımları ile Tesis ve Ev Bakımı programları. Hepsi bugünün modern Spa ortamına göre formüle edilmiştir.

 Gelelim günün en güzel karelerine ve cilt bakımı hakkında ki kişisel görüşüme;
Hafif loş ve yumuşak bir müziğin çaldığı cilt bakım odalarndan biri.. Sevgili Dilek hanım bana ürünleri hem uyguladı hem de ne işe yaradıklarını uygulama sırasında anlattı.. Tabi ben masajın etkisiyle mest olduğumdan çok fazla hafızama kaydedemedim..
Aklımda kalan bir kaç cilt bakım önerilerini paylaşmam gerekirse;
Cildi temiz ve nemli tutmak çok önemli. Su tüketimimize dikkat etmemiz gerekiyor. Az su içersek cildimiz icten kuruyacağı için ne kadar krem sürersek sürelim yetersiz kalacaktır. Cildimize uygun ürünler seçmemiz çok önemli olduğu gibi bu ürünleri cilde nasıl uyguladığımız da önemli.. Nemlendiricileri kaslarımızın zıt yönünde uygulamaya dikkat etmeliyiz. Bu arada Dilek hanım şu aşağıda gördüğünüz buzlu kasenin içindeki ampullerle cildime soğuk masaj yaptı.. İnanılmaz güzel geldi.. Çok dahiyane bir fikir :)
PS: Kerstin Florian markalı ürünler Türkiye’de sadece Richmond Nua Wellness Spa’da satılıyor. İster otel ziyaretinizde Nua Shoptan alabilirsiniz, İsterseniz de telefonla sipariş verebilirsiniz..

Benzer Yazılarım

8 yorum:

 1. yeni fikirlerin için çok teşekkürler, iyiki varsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) yorumlarla yalnız bırakmadığınız için ben teşekkür ederim

   Sil
 2. yeni fikirlerin için teşekkürler, iyiki varsın :)

  YanıtlaSil
 3. Ay bende orda olmak isterdim super yaaa. Cok guzel ayrintili yazmissin, cok tsk ederim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Keşke tanıdıklarımla birlikte gitseydim çok daha eğlenceli olurdu :)

   Sil
 4. çok keyifli bir gün geçirmişsin belli :)

  7 madde halinde saydığın şeyleri yapmaya çalışıyorum ama maalesef yinede insanların olumsuz enerjisini üzerimden atmak hiç de kolay olmuyor.

  o onu dedi ,bu şunu yaptı vıdı vıdı

  yada yaşamdan zevk almaları gerekirken olur olmaz şeyleri büyütmeleri beni maalesef yıpratıyor.


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) aynen öyle ama en azından yapmaya calışmakta bir başarı. Yapmasan belki daha kötü olacak. :) İnsanları fazla kafaya takma kendi hayatını doyasıya yaşa :*

   Sil
 5. çok keyifli bir gün geçirmişsin belli :)

  7 madde halinde saydığın şeyleri yapmaya çalışıyorum ama maalesef yinede insanların olumsuz enerjisini üzerimden atmak hiç de kolay olmuyor.

  o onu dedi ,bu şunu yaptı vıdı vıdı

  yada yaşamdan zevk almaları gerekirken olur olmaz şeyleri büyütmeleri beni maalesef yıpratıyor.

  YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara