Cosmetics,

Shiseido Sheer and Perfect Foundation İnceleme

15:30 Unknown 9 Comments

Herkese merhabaaa! Bugün  Shiseido Sheer and Perfect Foundation hakkında ki düşüncelerimi kısaca sizlerle paylaşacağım.. Adından da anlaşılacağı üzere şeffaf fondöten gibi, yapısı hafif olmasına rağmen ciltle bütünleşmesi ve renk düzenleyici etkisi başarılı, yeni teknolojiyle üretilmiş iddialı bir ürün..
Genelde yoğun fondötenlerin kapatıcılık etkisini sevsem de kalıp gibi durmasından rahatsız oluyorum.. Bu fondötenin cildimde ağırlık yapmadan ışık yansımalarıyla cildi güzel göstermesini çok sevdiğimi söyleyebilirim..
Bende ki rengi 120 Numara.. Açık renk olmasına rağmen cildime uygun bir ton..
Yağsız olması sebebiyle, normal ve karma ciltlerin de severek kullanacağı bir fondöten. Yağlı ciltlerde bir kaç saat sonra parlama yapıyor. Bu sebeple üzerinden matlaştırıcı pudra geçmeniz gerekebilir.
Parfümlü bir ürün..
Akışkan ince bir yapısı var..


Kızarıklık probleminiz varsa bu ürünü sevebilirsiniz :)
Cildiniz çok kusurluysa ve kapatıcılığı ön planda bir ürün arıyorsanız  bu ürün size yetersiz gelebilir..
 MAkeupAllay de oldukça iyi yorumlar almış hatta Chanel Vitalumiere Aqua, Benefit Hello Flawless  fondötenlerine benzetenler olmuş.. Benefit elimde olduğu için ikisinin dokusunun benzer olduğunu söyleyebilirim..
Cildimde ki kapatcılık etkisi;

 İnce yapıda olması sebebiyle beuty blender ya da Sigma F80 le tamponlayarak uygulamasını daha çok sevdim..

30ml plastik bir ambalaja sahip.. 

Ürünü kullanmadan önce iyice sallayıp kıvamının oturtmak gerekiyor.
123TL civarında bir fiyatı var..

Shiesido Sheer and Perfect Foundation YENİ Teknoloji ile üretilmiş.. Bu teknolijinin detayları hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse;

 Çıplak cilt 3 farklı renkteki görsel “kirliliğe” maruz kalır.
Ten rengindeki dengesizlik, akne, yanak bölgesindeki allık, koyu gözaltı halkaları, cansızlık ve gözle görülebilen gözenekler, 25-34 yaş arasındaki kadınlarda en yaygın cilt sorunlarıdır – ciltlerinin sağlığından yeterince memnun olanlarda bile bu sorunlar yaşanır.
Shiseido bu cilt sorunlarını analiz ederek bunların ortak bir noktada buluştuğunu keşfetti: renk. Dengeli bir doku ve renge sahip olabilecekken tende kırmızı, kahverengi ya da siyah renkli can sıkıcı sorunlar baş gösterir. Bu “renk kirliliği” olmadığında, cildin dokusu ve rengi doğal dengesiyle canlı görünür.  En yaygın cilt sorunlarını dindirmek ve tazelikle ışıldayan cilt dokusuna kavuşmak için gereken en önemli unsur, bu “renk kirliliğini” engellemek.
Kırmızı Görünüm
(Akne, akne izleri, vs.)
Kahverengi Görünüm
(Cansızlık, koyu gölgeler, vs.)
Siyah Görünüm
(Gözle görülebilen gözenekler, siyah noktalar, vs.)

Shiseido tamamlayıcı renk teknolojisine odaklanıyor.
Tamamlayıcı renkler, renk skalasında birbirlerinin tam karşısındaki ton eşleridir. Daha açık tonlu tamamlayıcı renk katmanıyla etkin bir şekilde her rengin etkisi azaltılabilir.
Shiseido bilim insanları bu renk teorisini kullanarak, “renk kirliliğini” enegellemek üzere ışığı kullanan süper-katıksız makyaj setini yarattı. Cildi bir ışık katmanıyla kaplamak, ağır kapatıcılara gerek kalmaksızın tenin nefes almasını sağlarken doğal güzelliğini ortaya çıkarıyor, ten rengini dengeliyor.
Tamamlayıcı renk skalası
Yeşil ve kırmızı ışık arasındaki tamamlayıcı renk. Bu iki renkteki ışık bir araya geldiğinde, sonucun renksiz olduğunu görüyorsunuz.
Rengi iptal eden ışık teknolojisi sadece Shiseido’da.
Küresel partiküllerin düz inci tabakalarının üst ve altına yapıştığı Reflect & Fit Powder* Shiseido tarafından özel üretildi.
Işık kaynağına çıkıldığında, inci tabakanın ışıltısı küresel partiküllerle dağılıyor, böylece cilde doğal ve ışıltılı bir görüntü kazandıran bir ışık halesi yaratılıyor.
Reflect & Fit Powder üç tipten oluşuyor. Birincisi (ciltteki kırmızılığı yok etmek için) yeşil, ikincisi (ciltteki kahverengi tonları gidermek için) mavi, üçüncüsü ise (ciltteki siyah rengi iptal etmek için) beyaz renk yayıyor.
* ABD, Kore, Çin, Tayvan ve Japonya’da patenti alınmıştır.

*Basın ürüdünür. Objektif yorumlarımı içerir

Benzer Yazılarım

9 yorum:

 1. kapatıcılığı gayet başarılıymış,beğendim.bu arada senin bütün yüzüklerin beni benden alıyor valla.nerden alıyosun yüzüklerini sorabilirmiyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür eederiim :) Yüzüklerim genelde HM den alıyorum :)

   Sil
 2. valla güzelliğine çok güzel de ben bir fondotene o kadar para dökemem :( iyisi mi ben yine bb kremlerimle baş başa oturayım seni de izlemeye devam edeyim :))

  YanıtlaSil
 3. kapatıcılığı pek yok sanırım. Revlon nearly naked fondötene benzettim ^^ :)

  YanıtlaSil
 4. Ciltte uyguladıktan sonra hemen oturuyor mu? Yanı giyisilere özellikle kabanların mantoların yaka kısımlarına sürtünmeden dolayı bulaşma olması beni çok rahatsız ediyor.
  Birde içinde c vitamini var mı? C vitamini gözlerim de allerjiye sebep oluyor.

  YanıtlaSil
 5. Bulaşma oluyor mu? İçeriğin de C vitamini var mı?

  YanıtlaSil
 6. Ben yves rocher kullaniyorum.malzemelerimin organik olmasına dikkat ediyorum.acaba bu markada organikmi bunun hakkinda birsey yazmamislar

  YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara