Beğendiğim Ürünler,

Caudalie Beauty Elixir ''Güzellik İksiri'' İnceleme;

10:43 Unknown 9 Comments

Doğal güzellik bakım markası olan Caudalie 'nin  Beauty Elixir bilinen adıyla Güzellik iksirinden bahsetmek istiyorum..
Öncelikle Caudalie ürünleri kalitesiyle ve doğallığıyla ön plana çıkmış bir marka.  Hem cilt bakımı hem de saç bakımında hayli iddialı olan bir marka.. Caudalie bakım ürünlerinin içeriğinde üzüm çekirdeği ve asma yaprağı mutlaka bulunuyor.  Caudalie markası hakkında daha detaylı bilgi isterseniz web sayfasını ziyaret edebilirsiniz TIK TIK..
Konumuza gelecek olursak Caudalie Beauty Elixir Güzellik İksiri Macaristan Kraliçesi Elizabeth'in gençlik iksirinden esinlenerek yaratılmış bir ürün.. Beuty Elixir 1996 yılında üretime başlanmış.. Yarı serum ve yarı tonik olan çok amaçlı bir formüle sahip..  Cildi yatıştırıcı benzoin, yenileyici mür, arındırıcı biberiye esansiyel yağı, sakinleştirici limonotu, canlandırıcı nane, yumuşatıcı portakal çiçeği, ışıltı verici gül ve yazımın başında da dediğim gibi Caudelie'nin imzası olan üzüm esktresi bulunuyor..
 Ancak bu güzel bileşenlerin yanında  Alcohol Denat denilen zararlı bir alkol çeşidi de  bulunuyor. Bu sebeple cildiniz kuru, kuru karmaysa pek tavsiye etmem.. Yağlı ve yağlı karma ciltlerin sevebileceği türde bir ürün..
Yabancı mankenler, bloggerlar arasında oldukça popüler bir ürün, ayrıca Victoria Beckham'ın twitter da ki yorumu sonrasında daha da popüler hale geldi...

Caudalie Güzellik İksiri gözenekleri sıkıştırma iddiasında bulunan bir ürün.. Aynı zamanda makyaj öncesi cilde sıkıp cildi canlandırmak için de ideal bir ürün..Düzenli olarak cilt bakım rutinime eklemedim.. Daha ziyade ara ara cildim tazelensin diye sıkıyorum. İçeriğinde ki  biberiye, limonotu ve nane yağlarının etkisiyle cildimi hafifçe yakmasını ve ardından tazelenmiş bir hava vermesini çok seviyorum..
Kokusu biraz ağız bakım sularını anımsatıyor :) Ben rahatsız olmadım ancak kokuya duyarlı biriyseniz sizi rahatsız edebilir..
 Bende ki 100 ml lik boyu.. Yarıladım bile..  30mi lik boyutu da mevcut.. Özellikle yaz sıcaklarında gün içinde sıkmak isterseniz 30ml boyutunu yanınızda taşıyabilirsiniz...

 Genelde duştan sıcak su&buharla genişleyen gözeneklerime çıkar çıkmaz fısfıslayıp cildimi toparlıyorum..
Bunun yanında sabahları yorgun görünen cildimi toparlamak ya da makyaj sabitleyicisi olarak kullanmayı da seviyorum..  
 Paraben ve silikon türevleri  içermiyor.
İçeriğine bakıp öyle karar veren arkadaşlar için içeriği;
  Kısaca özetlemek gerekirse kullanımı;
 Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalıyoruz. İçeriğinde ki yağ özlerinin birbirine karışması için için bunu mutlaka yapmamız gerekiyor..
Makyajdan önce cildi tazelemek ya da makyajdan sonra makyajı sabitlemek için cildimize sıkabiliriz.
Duştan sonra genişleyen gözeneklerimizi toparlamak için ya da düzenli olarak her akşam makyajınızı temizledikten sonra cildimizi nemlendirmek ve toniklemek için kullanabiliriz.

Basın ürünüdür. Objektif yorumlarımı içerir.

Benzer Yazılarım

9 yorum:

 1. Aa yeni şişe çok havalı, :)ben de eski şişede olanını kullanıyorum hala, verdiği pürüzsüzlük hissi çok hoş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) ben de hafifçe yakmasını ve özellikle yazın cildimde oluşan ağırlığı almasını sevdim

   Sil
 2. Almak gerekiyor çok yararlı bir ürün bir. Caudalie ürünleri çok başarılı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tercih meselesi :) Bazıları çok seviyor bazıları da nefret ediyor

   Sil
 3. Ürünü hala kullanıyor musunuz ? Önerir misiniz ?

  YanıtlaSil
 4. Ürünü hala kullanıyor musunuz ? Önerir misiniz ?

  YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara