Concealer,

Estee Lauder Double Wear Concealer SPF 10 İnceleme

12:06 Unknown 3 Comments

Makyajın demirbaşlarından biri de göz altı kapatıcılarıdır.  Göz altlarımız cildimizden bir kaç ton  (morluklar vb nedenlerden)  koyudur. Bu sebeple ten makyajımızda bütünlük sağlamak için kapatıcımızı cilt rengimizden yarım/bir ton açık renkte seçmeliyiz.
 Bugün sizlerle EsteLauder online alışverişinden aldığım Double Wear Concealer  hakkındaki fikirlerimi paylaşacağım


İlk olarak renk skalası yönünden  biraz zayıf olduğunu söylemeliyim..Light, Light Medium ve Medium olmak üzere 3 renge sahip.. Bendeki rengi Light. Çok açık olacağını düşünsem de aslında benim gibi cilt rengine sahip olanlar da rahatlıkla kullanabilir. 

15 saat kalıcı iddiası bulunuyor. Gözlemlediğim kadarıyla kalıcılığı gayet başarılı. 
Yağ içermiyor. Nem ve suya dayanıklı bir yapısı var.
Ürünün pudralı gibi bir yapısı var. Bu sebeple hızlı kuruyor ve mat bir bitiş sunuyor. Sürdüğümüz an hızlıca göz çevremize yedirmeliyiz. (Pudralı olması kalıcılığı arttırıyor ancak göz altlarında kuruma ve kırışıklıkları belirginleştirebiliyor)
Bu kapatıcıyı sadece göz altımıza değil, cildimizde ki kusurları kapatmak içinde kullanabiliriz.. 
SPF 10 içeriyor. Kışın gayet yeterli bir oran.  Cildimizi güneşten korurken göz cevremizi de ihmal etmemiz gerektiğinin bir kez daha hatırlatalım.. 
Orta kapatıcılıkta bir ürün. Benim için kapatıcı özelliği gayet başarılı ama morlukları fazla olanlarda etkisi zayıf kalabilir.
Dermatolojik olarak test edilmiş ve  Parfüm içermiyor..
Süngerli bir aplikatöre sahip olması nedeniyle ürüne elimizi daldırmadan doğrudan uygulama olanağı veriyor.
İçeriğine bakacak olursak;


Göz çevreniz çok kuruysa öncesinde mutlaka iyi bir nemlendirici uygulamanızı tavsiye ederim.. Benim gibi yağlı göz çevresine sahipseniz biraz daha rahat kullanabilirsiniz.. :) 
Şimdi benim göz çevremdeki etkisine yakından bakacak olursak;
 Aslında kapatıcıyı böyle göz sonuna kadar uygulamamalıyız. Ama alışkanlık işte.. Uyguladığım noktacıkları yüzük parmağımla tampon hareketlerle (kesinlikle çekiştirme sağa sola kaydırma yapmadan) yediriyorum;

Güzel aydınlık bir etkisi var. Daha önceleri krem tarzı kapatcıları sık kullandığım için bu şekildeki likit ürünler oldukça kullanışlı geliyor.
Gramaj olarak 7ml ve Online sayfasında ücretsiz kargo ile 82TL ye alabilirsiniz TIK TIK
Sizlerin de eklemek istediğiniz bir özelliği varsa yorum kısmında bekliyorum :*

Benzer Yazılarım

3 yorum:

  1. Yogun hatta cok yogun morluklar için onerebileceginiz likit kapatici var mi? Yillardir clinique all about eyes kullaniyorum ama biraz kurutuyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yoğun morluklar için corrector kullanmanızı tavsiye ederim blogumda Bobbi Brown başlığı adı altında aradığınz ürünü bulabilirsiniz :*

      Sil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara