Fırça,

MAC 163 Flat Contour Brush ( Kontür Fırçası)

10:00 chunlibeauty 2 Comments

Geçen hafta yazımda yüz şekillerine göre kontürleme şekillerinden bahsetmiştim.. Okumayanlar ya da hatırlamak isteyenler için TIK TIK.. Bugün de sizlerle kontür uygulamasında severek kullandığım fırçalardan olan MAC 163 nolu fırçayı paylaşacağım..  

Bu fırçayı Ojemrujumrimelim'le uzun süredir bekliyorduk.. Daha önce bir koleksiyonla gelmiş biz alamadan bitip gitmişti.. Bu sefer kalıcı olarak gelmiş olsa da çıkar çıkmaz hemen kaptık birer adet.. 
Fırçanın özelliklerine gelirsek dümdüz yelpaze gibi geniş yassı bir tasarıma sahip. Kılları oldukça sık.. Sentetik kıllardan oluşan ama yumuşacık bir fırça.. Hem krem ürünlerde, hem toz&pudra ürünlerde oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Bu fırçadan önce açılı fırçalarla kontür işlemini yapıyordum. Açılı fırçalarla daha doğal bir uygulama, 163 nolu fırçayla ise daha keskin bir uygulama yapılıyor..
Bu fırça ile yüzümüzü inceltme, elmacık kemiklerini belirginleştirme, burnumuzu daha ince ya da daha kısa bir hale getirebiliriz


Nasıl kullanıyorsun diyecek olursanız; Öncelikle kulak hizamdan elmacık kemiği hattı boyunca bu fırcayla düz bir hat ciziyorum..  Ardından karıştırma fırçaları ya da pudra fırçasıyla bu görüntüyü dağıtıyorum.. 
Yüzüm yuvarlak ve geniş olduğu için yüzümün yan kenarlarını da bu fırça ile gölgelendirip yüzümü daraltıyorum;
  Özellikle Benefit Hoola ve The Balm Bahama Mama Bronzerı ile çok kullanışlı oluyor. Krem ürünlerde özellikle çok başarılı diyebilirim..

 Bu fırça için OjemRujumRimelim dostuma ve AnkaMall Şüko 'ya teşekkür ederim :)
Frçanın Fiyatı : 99 TL online sitesinden ücretsiz kargo ile satın alabilirsiniz TIK TIK

Bu fırça tabii ki olmazsa olmaz makyajınızın demirbaşı olacak bir fırça değil.. Benim gibi yüzünüzün şeklini vurgulamayı seviyorsanız, makyajınızın daha profesyonel görünmesini istiyorsanız fırçalarınız arasında olmalı derim.. :)

Benzer Yazılarım

2 yorum:

  1. Rica ederim tatlım güle güle kullan ;) Senin o marifetli ellerinde ne güzel makyajlara imza atar :) Öptümmm!

    YanıtlaSil
  2. ben bu fırçayı mağazalarda boyacı fırçası diye anlatarak aramıştım :-)) sonra palladium'da bulunca hemen aldım tabi..

    YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara