Davines,

Davines Hair Refresher Kuru Şampuan İncelemesi

13:32 chunlibeauty 3 Comments

Çabuk yağlanan saç dipleri! Saçımın en büyük sorunlarından biri maalesef gün içinde yağlanması.. Bu sebeple saç ürünü seçerken saç diplerine ayrı, uçlarına ayrı ürünler kullanmak zorunda kalıyorum.. Bir de bazen fön çektirdiğimde saçım gün içinde birden yağlanıp ağırlaşabiliyor. Bu durumlarda imdadıma kuru şampuanlar yetişiyor.. Kuru şampuan nedir diye daha önce yazmıştım ancak tekrar bir kısa hatırlatma yapıp Davines Hair Refresher Kuru Şampuan hakkında ki yorumlarımı paylaşmak istiyorum; 

Kuru şampuanlar; yağlanan saç diplerini, yıkamaya vakit bulamadığımız hacmini kaybetmiş ağırlaşmış saçlarımızı o görüntüden uzaklaştırıp daha fresh bir hale getirmeye yarıyorlar.  Saçta temizlikten ziyade günü kurtarmak, saçın yağlı görüntüsünü alıp fresh bir görüntü yakalamamızı sağlıyor. 

Davinesin kuru şampuanı tüm saç tiplerine uygun bir ürün. Sıktığım an saçımda temiz bir görüntü yaratıyor. Diğer kuru şampuanlar gibi saçı sertleştirmiyor ve ağırlaştırmıyor.. Ayrca içerisinde pudra olmadığı için  ve saçta yoğun beyaz renk bırakmıyor. Parfümlü bir ürün. Ancak kokusu insanı baymıyor. Temizlik hissiyatı uyandıran bir kokuya sahip.. Her ne kadar sigara içmiyor olsam da işyerinde saçıma sinen sigara kokusunu anında yok ediyor..
Uygulamayı saçı bölümlere ayırarak 15-20 cm uzaklıktan sıkarak yapıyoruz.  Yaklaşık 1 dakika bekledikten sonra saçı tarıyoruz.. Saçımızın hacmini daha da arttırmak istiyorsak başımızı öne eğerek saçımızı kurutma makinasının soğuk havasıyla havalandırmamız yeterli
150ml ve fiyatı 70TL
Bana göre en büyük dezvantajı fiyatının yüksek olması.. Ancak yurtdışında ucuz TR ye geldiğinde pahalaşan bir marka değil. Fiyatlar hemen hemen aynı civarda..  Yine de sık kullanılan bir ürün olduğunu var sayarsak çok pahalı buldum. Daha makul, alınabilinir fiyatlarda olması lazım..
Fiyatı nedeniyle bunun yerine Sephoralarda satılan Batiste markasını tavsiye ederim.

Benzer Yazılarım

3 yorum:

 1. Davines Nounou serisini kullanıyorum, çok memnun kaldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kullandığım ürünlerinden çok memnun kaldım :)

   Sil
 2. merhabalar
  benim saçlarım inanılmaz yağlıdır ve duşsuz dışarı çıkmak imkansızdır. ben sephoranın BATİSTA adlı kuru sampuanını kullanıyorum leopar desenli olan, inanılmaz memnunum, fiyatıda 24 tl idi . ingilterede ödül almış bi ürün kesinlikle denemenizi tavsiye ederim pişman olmazsınız sevgilerle..

  YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara