Concealer,

Sephora Pro Airbrush Kapatıcı Fırça # 57 İncelemesi

12:46 Unknown 3 Comments

 İyi bir makyajın en önemli usunlarından biri de Makyaj Fırçalarıdır. Kaliteli makyaj malzemeleri kullanmanın yanında bunları neyle kullandığımız da son derece önemli.. Piyasada her bütçeye uygun bir çok fırça markası bulmak mümkün. Bugün sizlerle son zamanlarda çok severek kullandığım Sephora Pro 57 Concealar fırçasını paylaşmak istiyorum..

 Göz çevremiz en hassas deriye sahip olan bölgemiz olduğu için burada kullanacağımız ürünleri dikkatli seçmek zorundayız. Ben elimle uygulama yapmasını pek sevmiyorum. Deriyi cekiştirerek ürün sürmek ekstra zarar veriyor. Bu sebeple concealer uygularken mutlaka fırçalardan yardım alıyorum.. Fırçayla uygulama yaparken tampon hareketlerle (patates baskısı gibi) uygulama yapmayı tercih ediyorum..  

Sephoranın normal seri ve pro serisi olmak üzere iki ayrı fırça koleksiyonu var. Pro serisi normal fırçalarına göre biraz daha pahalı..
Benim bu fırçada en sevdiğim özelliklerden biri açılıp kapanabilen plastik koruma kabına sahip olması.. Makyaj malzemelerini yanınızda sürekli taşıyorsanız fırçalarınıza ekstra önem vermeniz gerekiyor.. Bu plastik koruma sayesinde diğer ürünlerime bulaşmadan, fırça kılları bozulmadan yanımda taşıyabiliyorum..  


Gördüğünüz gibi yuvarlak kesimli biraz geniş bir bir fırça.. Bazıları daha küçük fırçaları tercih etse de benim için bu büyüklük gayet yerinde.  
Sentetik kıllara sahip bir fırça. Kılları yumuşak olduğu için göz altlarıma uygulama yaparken rahatsızlık hissi yaratmıyor. Kapatıcıyı daha doğal uygulamamı sağlıyor. Bazen yüzümde ki kırmızı lekeleri silmek için de yine tampon hareketlerle bu fırçayı kullanıyorum.. 
Bu fırçanın fiyatı 69 tl civarındaydı.. Şu sıralar Sephora'da eskiyi getir yeni %30 indirimle al adlı bir kampanyası var. Bu kampanya ile bu fırçayıdaha ucuza satın alabilirsiniz..
Benim için gerekli bir fırçaydı ve gerçekten sevdim.. Ancak piyasa da tabii ki daha ucuz kapatıcı fırçası da bulmak mümkün.. Mesela EcoTools Airbrush Concealer yazısını şurada okuyabilirsiniz tık tık.. 
Ya da OjemrujumRimelim'in favorisi olan RealTecniques Starter kitteki kapatıcı fırçasını kullanabilirsiniz .. 

Benzer Yazılarım

3 yorum:

  1. koruma kabı gerçekten iyiymiş.

    YanıtlaSil
  2. Ecotools bunun yaninda yetersiz ve kücük kaliyor ecoyu mac paint potlarimi goz kapagina uygularken kullaniyorum ben acikcasi büyük firca seviyorum concealer icin mesela sigmanin egik kabuki concealer fircasinida cok seversin eminim :)

    YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara