İnceleme,

Smashbox Photo Finish Oil Free Makyaj Bazı İncelemesi

10:04 Unknown 3 Comments

Makyajımızın yüzümüzde uzun süre dayanmasını ya da makyajımızın daha kusursuz görünmesini istediğimiz zamanlarda makyaj bazları imdadımıza yetişir. 
Kuru cildiniz varsa cildinizi canlı gösteren, yağlı cildiniz varsa matlaştıran, gözenek probleminiz varsa buna çözüm getiren ya da hiç bir cilt probleminiz yok ama makyajınızın daha dayanıklı olmasını istiyorsanız bu amaca uygun bazlardan birini seçebilirsiniz. Ben günlük olarakta makyaj bazı kullanmayı seven biriyim. Elimde halihazırda bir çok amaca yönelik baz bulunmakta. Bunlardan biri de makyajımın daha uzun süre cildimde durmasını sağlayan, ve ince kırışıklıkları dolduran Smashbox Photo Finish Oil Free ;


Öncelikle Smashbox hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum..
Smashbox, Los Angeles Smashbox fotoğraf stüdyolarında doğan, kusursuz makyajı sadece fotoğraflarda değil günlük hayata da taşıyan bir marka. Markanın yaratıcıları Max Factorun torunu Dean ve Davis Factor. 2009/10 yıllarında Türkiye de olan ve severek kullandığım bir markaydı. Daha sonra Ülkemizden çekildi.. Şimdi Elca Kozmetik tarafından tekrar Ülkemize getirildi ve raflarda yerini almaya başladı.. 
Ürün hakkında ki yorumlarıma gelecek olursak;
Cildinizde herhangi bir probleminiz yoksa, makyajınızın daha kalıcı olması için bir ürün arıyorsanız bu baza bakabilirsiniz. Sanırım benim ilk kullandığım bazlardan biri buydu.. 2009/2010 yıllarında bunun normal versiyonunu kullanmıştım. Hatta blogda da yorumlamıştım. 

Cildinizde yağlanma probleminiz varsa bu ürün parlamayı biraz daha geciktiriyor diyebilirim
Yapısı oldukça hafif  ve tene yumuşacık bir his veriyor.
Yağ içermediği için sivilcelenme yapmıyor.  Ama dikkat edin Oil Free versiyonu yapmıyor benim eskiden kullandığım normal versiyonu buna göre daha ağırdı ve bazı ciltlerde sivilceye neden olabiliyordu.. 
Gördüğünüz gibi akışkan bir yapısı yok.. Jel kıvamında bir ürün
İnce çizgilerin görünümünü hafifletiyor ve ışığı yansıtması sebebiyle cildi daha iyi gösteriyor..
İçeriğinde A ve E vitaminlari, üzüm çekirdeği özü ve yeşil çay gibi antioksidanlar bulunduruyor.
Formülünde Paraben bulundurmuyor.

Eskiden cam pompalı şişedeyken şimdi tüplü plastik ambalajlarda satılıyor. Tek sevmediğim yönü çevirmeli kapağı. Aç kapa tarzı bir kapak daha mı iyi olurdu sanki?
Tek başına ya da fondoten altına uygulayabilirsiniz.
Gözenek  görünümünde Benefit Porefesional kadar başarılı değil ancak ince çizgileri doldurmada ve makyajın daha dayanıklı olmasını sağlamada gayet başarılı bir primer.
Renksiz bir baz. Cildi astar gibi kaplıyor ve cildi makyaja hazırlıyor.
Kokusuz bir ürün.
Jel ve su bileşimi bir ürün olduğu için kullanmadan önce hızlıca çalkalıyorum.. 
*İçinde silikon olmadığı bilgisini aldım. Ama silikon hissi veren başka bir malzeme varmış..

Yukarıda da dediğim gibi cildinizde gizlemek istediğiniz (kırmızılık, gözenek, vb problemler) bir problem yok ama makyajım daha uzun süre dayansın, ince çizgilerimi doldursun ve az da olsa gözeneklerimi hafifletsin diye bir baz arıyorsanız bu ürüne bakabilirsiniz.

Eğer cilt sorununuz varsa yine aynı serinin farklı cilt kusurlarına uygun bazlarına da bakabilirsiniz.
Photo Finish Foundation Primer 91 TL
Douglas ve  Sevil Parfümeri'ler de bulabilirsiniz.

Benzer Yazılarım

3 yorum:

  1. Cnm benim gözenek sorunum var , hangi bazı önerirsin?

    YanıtlaSil
  2. Bu ürünü incelememe gerçekten çok sevindim yurtdışı bloggerlardan sürekli gördüğüm ve duyduğum için almayı düşünüyordum ve alacağım. Bloguma da beklerim sevgiler :)

    YanıtlaSil
  3. I also did a review of this primer. I really like this effect.

    YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara