BeautyBlender,

BeautyBlender Makyaj Süngeri İncelemesi;

15:45 chunlibeauty 0 Comments

Makyajımızı profesyonel uygulamanın en önemli parçası tabiiki makyaj fırçalarıdır. Ancak son zamanlarda özellikle ten makyajında sünger kullanımı tekrardan popüler hale geldi. Bu popülaritede tabiiki BeautyBlender ın rolü oldukça büyük..
  Bugün de sizlerle bu makyaj süngeri hakkındaki yorumlarımı paylaşmak istiyorum.


Öncelikle BeautyBlender makyaj süngerini diğerlerinden ayıran en önemli özelliği muadilleri gibi   lateks (kauçuk hammaddesi) içermemesi. Bu sebeple oldukça yumuşak  bir yapısı var. 
Ayrıca yumurta gibi bir tasarıma sahip.. Bu tasarımın uç(sivri) kısmı ile göz altına, burun kenarlarına kapatıcımızı uyguluyoruz. Sivri olması fırçalarla bile ulaşılması zor olan kısımlara ulaşmamızı sağlıyor. 
Tek bir süngerle bir kaç ürün uygulamaya olanak veriyor. Bu sayede kapatıcı için ayrı, fondöten için ayrı, kontürleme için ayrı bir fırça kullanmamıza gerek kalmıyor.
  3-4 ürün için kullanacağımız fırçaları tek tek yıkamak yerine sadece bu süngeri yıkaması ve kurutması daha pratik oluyor.
Ten makyaj ürünlerimizi daha doğal, çizgi izi bırakmadan uygulamamızı sağlıyor.
 Süngeri öncesinde ıslatıp nemini alarak kullanmak gerekiyor;
 Islatıldıktan sonra sünger iyice şişip daha yumuşak bir hale geliyor;
Ben ürünü süngere sıkıp uygulamak yerine önce ürünü cildime istediğim miktarda sürüp ardından süngerle tamponlayarak cildime oturtuyorum.  
Bu süngeri fondöten uygulamaktan ziyade dünkü yazımda paylaştığım Make Up For Ever Pan Stick Fondoten ile Yüz Kontürleme uygulamasında kullanıyorum.
BeuatyBlenderı kullanması son derece rahat olmasına karşın bir kaç can sıkan yönleri de var tabiiki.. 
Bunlardan biri bu süngeri kullandıktan sonra hemen yıkamak gerekiyor. Eğer üşenir daha sonra yıkarım derseniz uyguladığınız ürün süngere iyice hapsolur ve rengin çıkması imkansız hale gelir. Çok yumuşak yapısı olduğu için yıkarken son derece nazik davranmak gerekiyor. Ürünü tırnaklamamaya özellikle dikkat etmek gerekiyor. 
Diğer olumsuz yönü fırçalardan daha doğal bir ten makyajı yapmamızı sağlasa da uyguladığımız ürünün kapatıcılığını biraz azaltıyor. Bu sebeple istediğiniz örtücülüğü elde etmek için bir kaç kat uygulama yapmak gerekiyor. 
Son olarak kullanım ömrü.. Fırçalar özellikle de gerçekten kaliteli olanlar evladiyelik olsa da bu süngerlerin kullanım ömrü 3-4 ay.. Vaadesi dolunca hoop çöpü boyluyor. Gerçi iyi temizlediğinizden eminseniz parçalanana kadar da kullanabilirsiniz :)
Yukarıda da dediğim gibi bir kaç uygulamayı tek bir süngerle yaptığımız için 3-4 fırçanın yerini tutuyor..
Olumsuz yönlerine rağmen elimin altında bir adet bulunmasını istediğim için tekrarında aldığım bir ürün .

* Avon 'da benzer bir ürün çıkartmış onu da deneyimledikten sonra burada paylaşacağım. 

Beauty Blender makyaj süngerlerini Douglas mağazalarından ya da online satış sitelerinden alabilirsiniz 

Benzer Yazılarım

0 Yorumlarınız;:

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara