Cilt Bakımı,

Lancome Miracle Cushion İncelemesi

14:05 chunlibeauty 1 Comments

Uzak Doğu Ülkelerinde BB-CC-EE Kremlerden sonra Cushion Fondötenler popüler hale geldi. Cushion fondoten yani likit sünger fondötenin amacı cildin ışıltısını kapatmadan canlı göstermek, renk eşitliği sağlamak, cildi nemlendirmek ve güneşten korumak.. Bugün sizlerle bir süredir denediğim Lancome Miracle Cushion Sünger Fondöteni paylaşmak istiyorum.Açıkcası Uzak Doğulu kadınların beğendiği ürünlere ayrı bir zaafım var. Ancak TR de büyük bir pazarı yok ne yazıkki.. Bu sebeple Avrupa Ülkelerinde üretilen büyük markalar sayesinde bu ürünler hakkında az çok fikir sahibi oluyoruz. Ancak birebir onlar gibi ürettiklerini de açıkcası pek düşünmüyorum. 
Neyse gelelim bugünün incelemesi olan Likit Sünger Fondöten Lancôme Miracle Cushion'a;
Lancome ürünlerini genelde parfümlü olduğu için  pek sevemiyorum.. Ancak bu üründe diğerleri gibi belirgin bir parfüm kokusu yok..
Ürün Kompackt fondoten ambalajında. Kapağını ilk açtığınızda ürünü bilmeyenlere köpük bir fondöten mi bu acaba dedirtiyor. Ancak içinde ki köpük değil, süngere emdirilmiş fondöten.
Ambalajının dış kısmı gayet hoş&şık görünse de aynalı kapak tasarımından dolayı çabuk kirleniyor. Ama yine de siyah ambalajlardan sıkıldığım için bu ambalajı sevdim..
Ambalajın ilk katında sünger, ikinci katında sünger emdirilmiş fondöten bulunuyor. Sünger ve fondöten ayıran bir kapak var.
En iyi uygulamayı içinden çıkan süngeri yapıyor. Ancak bu süngeri pek hijyenik bulmadım. Çok ince bir sünger olduğu için yıkmaya da çekindim şekli bozulur diye. Ancak sürekli bu süngerle kullanmakta çok hijyenik gelmedi. Fırçayla uygulama yapınca ürün çok ince olduğu çizgi çizgi kalabiliyor. Bir de BeutyBlenderla denemek gerek..
Sürerken ve sürdükten sonra ciltte bir ağırlık yaratmıyor.
İçerisinde ne kadar ürün var göremiyoruz. Belirli bir süre kullandıktan sonra süngerin diğer yüzünü çevirip kullanmalıymışız.
Ambalajında da yazdığı gibi kapatıcılık etkisi orta /az olan bir ürün.
Bu aralar cildim çok hassas ve kuru.. Hatta pul pul dökülüyor. Bunun nedeni hem havaların soğuması hem de cilt yıkama aletleri. Bu arada cilt yıkama aletleri ''Clarisonic, Braun ve Clinique'' hakkında ki fikirlerimi de bu hafta yazacağım. Almayı düşünenler varsa yazımı beklemelerini tavsiye ederim. Lancôme Miracle Cushion'ın cildime uyan rengi 02 Beige Rose;
Rengini sevdim. Cildime uyum gösterdi;

 Örtücülüğü az ancak sorunlu bölgelerde bir kaç kat geçerek bir nebze de olsa arttırılabiliyor.
Cildin doğal ışıltısını kapatmıyor. Aksine cildi daha aydınlık &parlak gösteriyor.
Cildim çok kuru olduğu için sivilce vb sorunlar yaşatmadı. Ancak cildi yağlı olan kız kardeşim bu ürünü pek beğenmedi. Zaten yağlanıp parlayan cildi ekstra parlaklaştı. Ayrıca akabinde sivilce çıkartarak yağlı ciltteki etkisini gösterdi.. Bu sebeple cildiniz çok kuru değilse almanızı önermem..
SPF 23. Gayet uygun bir koruma..
Kalıcılığı pek başarılı değil. Zaten su gibi incecik bir fondöten.

Açıkcası bir fondöten gibi kapatıcı değil, bir BB,CC gibi cildi onarıcı, gençleştirici etkisi de yok neden bu kadar popüler pek anlayamadım. Bu etkiyi renkli nemlendiricilerle de yakalayabiliriz zaten. Ayrıca ambalaj olarakta çok hijyenik değil.. Bütün bu sebeplerden dolayı  gereksiz bir ürün gibi geldi bana.
Ürünü deneyenlerin +/- tüm yorumlarını bekliyorum :*

Benzer Yazılarım

1 yorum:

  1. Yine tam da merak ettiğim noktalara değindiğiniz bir yazı olmuş..Çok teşekkürler, çok merak edip hijyen konusuna takıldığım için almaktan çekindiğim bir üründü..Bi gereksiz alışverişten daha kurtulmuş oldum sayenizde:)

    YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara