İnceleme,

Make Up For Ever Pan Stick Fondoten ile Yüz Kontürleme

12:31 chunlibeauty 2 Comments

Geniş yüz yapısına sahip olduğum için bunu dengelemek adına saçımda ve makyajımda bazı hileler yapıyorum. Makyajımda yaptığım hile hepinizin de artık aşina olduğu kontürleme tekniği.. Kontürleme için genelde pudra & allık formunda ürünleri tercih ediyordum ancak tam verim alabilmek adına daha kremsi bir ürün arayışındaydım. Bu ürün arayışım şimdilik Make Up For Ever Pan Stick Fondoten 10W de son buldu..

Kendisini aldığımdan beri hemen hemen hergün kullanıyorum. Pudra& allıkların yarattığı o dalgalanma, homojen dağılmama gibi sorunları yaşatmadığı için favori ürünüm oldu. 
Koyu, kremsi bir  dokusu var.
Fondoten olduğu için açık renkleri de mevcut ancak yapısı itibariyle cildiniz çok kuru değilse bu tarz stick fondotenleri tüm yüzünüz için kullanmanızı pek önermem.. 
 Ambalajında çok koyu görünse de uygulama yaparken rengi daha hafif bir kahve oluyor. İstediğiniz ölçüde uygulayarak rengini koyulaştırabiliyorsunuz.

Kontür yaparken direkt yüzüme çizgiler çekerek uyguluyorum.
Fondoten olduğu için kapatıcılık etkisi de var. Bu sebeple makyajımı yaparken en alta ince bir BB krem sürüp üzerine bununla yanaklarımı kontürlüyorum.
Ardından BeautyBlender ile tamponlayarak cildime sabitleyip hafifçe dağıtıyorum. En iyi sonucu bu tarz süngerlerle alıyorum.
Kontürleme sayesinde normalde belli olmayan elmacık kemiklerimi daha çıkıkmış gibi gösterebiliyorum; 
Stick fondoten tarzında olduğu için kremsi yapısı  yağlı ciltlere ağır gelebilir.  
Benim cildimde sivilce vb sıkıntılara neden olmadı. Maalesef bu aralar cildim aşırı derecede kuru :/
Kalıcılığı orta diyebiliriz. Ürünü cilde iyice sabitlemek için üstünden pudra ile geçmek gerekir.
Toz ürünler gibi kıl dibine girip alacalı bir görünüm oluşturmuyor.
Kötü bir kokusu var aslında :/ İlk kapağını açtığınızda hissediyorsunuz. Daha sonrasında rahatsız etmiyor.
Kullanımı kolay.
*Bu ürüne muadil olarak Max Factor Stick fondoten var ancak bildiğim kadarı ile koyu rengi ülkemize getirilmiyor.  Onun da fiyatı 40-50TL arasında..
İçinde Paraben var.. Detaylı bakmak isterseniz;

Fiyatı 68TL
Make Up For Ever ürünlerini kendi mağazalarından, Sephoralardan ya da MakyajTrendi.com dan online olarak satın alabilirsiniz.

Benzer Yazılarım

2 yorum:

  1. Bende iyi bir kontür ürünü ariyorum,bu marka almanyada yok maalesef. Elmacik kemikler hemde nasil belli olmus masallah :D

    YanıtlaSil
  2. benım de cildim bu aralar aşırı derece kuru neden anlayamadım gercekten harika durmuş ancak becerebilirmiyim ondan korkuyorum kendimi palyaçoya çevirmek istemem :)

    YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara