Deodorant,

Rexona Black + White Deodorant İncelemesi

10:02 chunlibeauty 2 Comments

Deodorantlar vücudumuzda terleme yoluyla oluşan kötü kokuları maskelemeye yarayan ürünlerdir. Benim için parfümden bile önemlidir. Keza ter kokusunu hiç bir parfüm maskeleyemez. Bu sebeple güne başlarken  deodorant kullanmak şart. Bugün de sizlerle yıllardır severek kullandığımız Rexona markasının Black + White Deodorantı hakkındaki yorumlarımı paylaşacağım;
Yaz kış ve günün her anında terleriz.  Terlemek  için spor yapmak ya da havanın çok sıcak olması gerekmez. Hatta ben spor yaparken pek terlemem bile. Benim vücudumda stres ve heyecan gibi duygusal değişimlerde terleme daha fazla olur. Kendi vücudumda fark ettiğim bir detayda stresse bağlı olarak terlediğim zaman normal tere göre daha kötü bir koku oluşması.. Bu sebeple deodorant konusunda daha fazla hassasım ve dolayısıyla her ürün beni aynı derecede memnun edemiyor. Ayrıca eşimde çok terleyen biridir keza o da deodorant konusunda benden daha da pimpiriklidir. Bu konuda ikimizin de yıllardır severek kullandığı marka Rexona... Bunu bir reklam olarak algılamayın ben arada bir farklı markaları denesemde eşim asla vazgeçmez bana ve kendine hep Rexona alır. Zaten Deodorant dolabımızdan da ciddiyetimizi görebilirsiniz;

İkimizde ter kokusuna karşı pudralı deodorantları daha başarılı buluyoruz. Ancak kıyafetlerimizde kalıcı izlere neden olması canımızı sıkıyor. Özellikle eşim işi nedeniyle sürekli beyaz ya da koyu gömlekler giyindiği için gömleklerinin koltuk altında sarılaşan lekelere neden oluyor.. Terden dolayı rengi değişen gömlek, bluz görüntüsü gerçekten çok irrite edici..

 Pudrasız deodorantlar Anti-Perspirant özelliği olmadığı için sadece kokuyu maskeliyor ve geçici çözüm sunuyor.  Pudralı deodorantlara göre etkisi daha zayıf yani gün boyu etki sağlamıyor. Bu sebeple pudrasız deodorantları da açıkcası pek başarılı bulmuyorduk.  Ancak son alışverişimizde meraktan  Rexona 'nın Siyah kıyafetler üzerinde beyaz iz bırakmayan, beyaz kıyafetlerde ise sarı lekeler bırakmayan   Black + White pudrasız deodorantını aldık. Pudrasız olması ilkten acaba dedirtse de kullandıktan sonra fikrimiz değişti. Pudralı deodorantları gibi ter kokusunu güzelce maskeliyor ve + olarakta kıyaferlerimiz de iz bırakmıyor. Her sıkışta tazelenmiş& temizlik hissini yaşatıyor. Bu sebeple ikimiz de gayet başarılı bulduk. Ayrıca Paraben bulundurmaması da +1. Eğer siz de pudralı deodorantların leke bırakmasınızdan şikayetçiyseniz Rexona Black + White deodorantını denemenizi tavsiye ederim.
Benim favorim Diamond olanı;
Güzel kokmak hem kadın, hem de erkek için dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bu sebeple kişisel bakımımıza özen göstermeli ve günlük olarak deodorant kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

Benzer Yazılarım

2 yorum:

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara