İnceleme,

Ten Makyajı Fırçası; MAC 130 Short Duo Fibre Brush

12:16 Unknown 1 Comments

Herkese merhabalaar! Almayı sevdiğim kozmetik ürünleri arasında makyaj fırçaları 2. sırada yer alıyor. Bugün de sizlerle ten makyajında doğal bitiş sağlayan ve orta&ufak fırçası sebebiyle kullanım rahatlığı olan MAC 130 Short Duo Fibre Brush'ı paylaşmak istiyorum.Ten makyaj ürünlerini uygulamaya yardımcı olan bu fırçayı özellikle kapatıcı uygulamak için tercih ediyorum. Fondöten uygulamak için de kullanılabilinir ancak ufak fırça ve benim gibi geniş yanak ikilisinde zaman alıcı bir hale gelebiliyor. Bu sebeple günlük makyajımda fondöten uygularken biraz daha büyük fırça ya da BeautyBlender ile uygulama yapmayı tercih ediyorum.
Tabii sizin yüzünüz küçükse böyle bir fırça ile hem kapatıcınızı hem de fondöteninizi uygulayabilirsiniz.

Fırçanın yapısı oldukça yumuşak. 
Düz uçlu yuvarlak bir fırça. Siyah kılları naturel, beyaz kılları ise sentetik.. *Ucunun sentetik olması uyguladığınız ürünü içine çekmeden birebir yüzünüze uygulama olanağı verir.
İlk bir kaç yıkamada kıl dökülme sıkıntısı yaratsa da sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz. Diğer fondöten fırçalarım sık kıllı olduğu için bu tarz Duo fırçaların temizliği ve kurutması son derece kolay geliyor.

Dilerseniz aydınlatıcı uygulamak için de kullanabilirsiniz.
Tercih meselesi tabii ki ama yine de 187 ile 130 arasında kalırsanız 130'u almanızı öneririm. 187 fazla geniş ve kıl dökme sorunu biraz daha fazla bir fırça. Ayrıca fondoteninizi uygularken  fırça izi de bırakabiliyor. 130 ise hem geniş uygulama seçeneği sunuyor (krem allık,kapatıcı,fondöten,aydınlatıcı) hem de fırça izi bırakmıyor.
Fırça boyutu 16cm
Fiyatı 119TL
Bana göre tek dezavantajı  fiyatı ..
Satın almak isteyenler MACCosmetics 'in Online sayfasından alabilirler.

*Ucuz alternatif olarak Real Techniques Stippling fırça benzer özellikte ancak onun da kıl dökme sorunu çok fazla ne yazık ki.. Detaylı yazısını şurada okuyabilirsiniz tıklayın


Benzer Yazılarım

1 yorum:

  1. Real techniques 15 gunsonra çöpte yerini aldı mac in fircalarini tek geçerim fiyati azicik fazla ama performansı kalitesi yuz gulduruyor değer bence ....

    YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara