Denedim,

Bronz Vücut Yağı; Nars Body Glow

10:16 chunlibeauty 3 Comments

Yaz akşamlarında ışıltılı bir ten için vücut yağlarını kullanmayı çok seviyorum.
Bildiğiniz gibi  piyasada bir çok markanın vücut yağı var. Ben de son bir kaç senedir Nuxe Kuru yağı kullanıyordum. Bu sene bir değişiklik yapıp Nars Body Glow denemek istedim;


Bu ürünü aslında geçen son bahar aylarında almıştım. Aldığımda açıkcası pek araştırmamıştım mağaza da deneyip kokusunu ve cilde verdiği hafif bronzluğu sevmiştim. 

Daha sonra Makyaj Trendi'den sipariş vermiştim. Ürün elime geldiğinde katı formdaydı tam bu bozuk diye çemkirecekken önce bir araştırayım dedim. Araştırmam sonucunda içinde bulunan Güney Pasifik'e özgü olan hafif Monoï de Tahiti yağının 72 Fahrenayt'ta katılaşıyor olduğunu öğrendim.. Kış ayında normal ev sıcaklığında bildiğiniz katı bir forma giriyor. Ben de rahat kullanabilmek için kalorifer üzerinde tuttum bir süre.. Daha sonra da sıkıldım dolabın ücra köşesine koydum. Şimdi havalar ısınınca bu işleme gerek kalmadan tekrar sıvı forma geçti. Bu sebeple son zamanlarda özellikle duştan sonra severek kullanıyorum. 

 Genel olarak bacaklarıma ve kollarıma uygulamak için kullanıyorum ancak bunun dışında saç uçlarına da uygulayabiliriz. Hem hafif yumuşaklık hem de ışıltı veriyor.

Bu tarz yağları sevmemin nedeni cilde uyguladıktan sonra yapış yapış bir his bırakmıyor olması ve cildi iyi nemlendirmesi.

Nuxe Simli Kuru yağ daha fazla sim bulunduruyor içerisinde. Dolayısıyla gün ışında simli bir ışıltı veriyor.  Nars Body Glow ise sim değil de daha glowy bir görüntü bırakıyor.

Hafif tropikal kokusu var. Hindistan cevizi kokusunu hissedebiliyorsunuz; '' Tahiti gardenya tohumlarıyla ıslatılarak yumuşatılmış saf Hindistan ceviz özütünden oluşuyor'' Kokunun kalıcılığı da gayet iyi.

 Cilde çok hafif bir bronzluk ve  parlaklık veriyor.

 Bronzlaşmış ciltte daha güzel duruyor. Ayrıca güneşlendikten sonra cildi yatıştırmak ve soyulmayı engellemek içinde kullanılıyormuş. Bunu da bir ay sonra tatildeyken göreceğim..

Geniş ağızlı ambalajı biraz sıkıntılı. Ele dökerken fazla kaçıracağım diye tedirgin oluyorum. Fısfıslı ya da biraz daha dar ağızlı mı olsaydı ne?
Fiyatı  179TL

Bana göre fiyatı ve soğuk havalarda katılaşıyor olması - bir özellik. Özellikle fiyatının biraz daha ucuz olmasını beklerdim. Buna muadil olarak iki ürün önerebilirim;
 Nuxe Kuru yağ  100TL civarında. 


Body Shop Honey Bronze Shimmering Dry Oil de 35 TL civarında olması lazım..


Nars ürünlerini kendi mağazalarından, Sephoralardan ya da Online olarak MakyajTrendi.com dan alabilirsiniz

Benzer Yazılarım

3 yorum:

 1. çok güzel bi inceleme olmuş canım ama kış aylarında saçlara uygulamak istersem katılaşması biraz sorun olur gibi geldi bana.. güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,

  Güzel konu için teşekkür ederim tam da ihtiyacım olduğu bir konuydu. Ay sonu katılmam gereken bir düğün var ve alerjim olduğu için bronzlaşamıyorum. Kısa elbise giyeceğim fakat beyaz da olmak istemiyorum. Tam da böyle hem hafif bronzluk veren hem de "bacaklarına bi'şey sürmüş ama ne sürmüş, ne güzel duruyor" dedikleri bi'şey istiyordum. 3 üründen hangisini tavsiye edersin kalıcılık ve bulaşmama açısından :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba,

  honey bronze shimmering dry oil nerelerde satılıyor?

  YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara