Cilt Bakımı,

Foreo Luna İncelemesi

10:58 chunlibeauty 3 Comments

Geçen haftalarda cilt temizleme aletleri ile ilgili postumda (tıklayın) Foreo'yu beklediğimi yazmıştım. Günlük cilt bakım rutinine yenilik getiren Foreo Luna Türkiye’de ilk kez Douglas Mağazaları’nda satışa sunuldu;
Benim gibi hassas ciltlere sahip olanların rahatlıkla kullanabileceği silikondan yapılmış  ultra nazik dokunuşa sahip Foreo keyifli bir kullanım sunuyor.

Luna yuvarlak silikon yüzeyinde T-Sonic (transdermal sonic) titreşimleri ile cildi temizlerken şu yazımda yazdığım kıl fırçalara kıyasla daha yumuşak bir uygulama sağlıyor.

  Foreo'da ki silikonun gözeneksiz yapısı kiri emmediğinden bakteri oluşumuna neden olmuyor. Bu özelliği Luna’nın son derece hijyenik olmasını sağlıyor.

Foreo Luna ve Foreo Luna Mini olarak 2 farklı seri olarak Douglas mağazalarında satışa sunuldu. Luna Mini'nin fiyatı 399TL. Cildi temizlemek için bir ürün arıyorsanız Minisi yeterli gelebilir. Ancak buna ek olarak Anti Aging özelliği de isterseniz Luna 'ya bakabilirsiniz. Onun da fiyatı 599TL.. 
Büyük boyunun minisinden farkı Arka yüzeyinden Sonic titreşimi ile Anti Aging bakımı yapıyor olması. Kullandığınız serum ve göz kremlerini uyguladıktan sonra bu tarafı ile cildin emilimi arttırabiliyormuşuz. 

Foreo nun Fırçalı temizlik aletlerinden farkı;
*Silikon uçları sayesinde cildi tahriş etmeden temizlik sunması, 
* Fırça değişimine ihtiyaç olmaması, 
*Silikon yüzeyi içine kiri hapsetmediği için üzerinde bakteri barındırmaması;
*Çok daha hafif, taşınabilinir ve bir sefer şarj etmeyle 300 -350 arası bir kullanım yapabilmesi.
* Luna 'nın anti aging özelliği olması.
-Ancak  bunların yanında fırçalı temizleme aletlerinde makyajlı yüzünüzü direkt fırçayla temizleyebiliyoruz. Foreo da ise önce makyajımızı silip ardından yüz yıkama jelini yüzümüze yayıp kullanabiliyoruz. Zaten genelde 2 aşamalı temizlemeyi tercih ettiğim için (h2o misel sularla makyajımı silip ardından temizleme jelini kullanmak) bu konuda sıkıntı yaşamıyorum.
- 2. olarakta pahalı bir ürün ve sınırlı sayıda Türkiye'ye gelmiş olması.. Mutlaka elinizde olması gereken bir ürün mü  tartışılır? Ancak temizleme fırçalarına para ayırmışsanız ve hassas bir cilde sahipseniz Foreo'yu da incelemenizi öneririm.

  Mini olanını kullanmaya başlayalı 1 hafta oluyor. Cilt üzerinde derin temizleme yapıp / yapmadığını  bir ay denedikten sonra  +/- olarak   bu postu güncelleyerek yazacağım. 

Benzer Yazılarım

3 yorum:

  1. Şu sıralar instagramda çok sık görüyorum bu cihazı. Ayrıntılı yorumlarını bekliyorum ancak fiyatı çok pahalı ya

    YanıtlaSil
  2. watsons ta satılan mor yüz temizleme pedinin elektriklisi gibi geldi bana ama fiyatı çok pahalı bencede

    YanıtlaSil
  3. Sorunlu ve sivilceli cildi olanlar için bence çok iyi bir ürün, sürekli bakteri vs sebebiyle fırça dezenfekte etme sorunu olmaz

    YanıtlaSil

Yorum bırakmak isterseniz;

Bu Blogda Ara